Agencja pracy Biały Bór tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na których zasadach działa leasing gości z Ukrainy i co warto o nim znać?

Agencja pracy Chociwel tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing gości z Ukrainy to jeszcze częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w rodzimym świata. Chociaż do tej pory leasing kojarzył nam się głównie z sposobem umowy, potocznie grany jest jak uzupełnienie oddające się i do przyjęcia. Goście z Ukrainy są u nas jeszcze bardziej modni, i od 2014 roku ich kwota w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie lokalnego rynku na gości jest jeszcze wyższe, i wielu spośród nich dba jak zatrudnić cudzoziemca na normalnych zasadach. Może ułatwić w tym tak leasing gości z Ukrainy, świadczony przez wartościowe i cenione organizacje pracy.

Agencja pracy Chociwel tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w rodzimym świata

Goście z Ukrainy są chętnie zatrudniani w Polsce, ponieważ nasz rynek szybko się rozwija. Statystyki wskazują, iż w 2020 roku na rynku może wyjść nawet miliona naszych pracowników! W takim przypadku sprawa tego, jak zatrudnić cudzoziemca stoi się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni potrzebowaliby starać się o zatrudnienie pracowników, natomiast nie na odwrót, jak istniałoby do tej pory. Polacy chętnie podążają za granicę lub uzyskują się ale tych działań, które płacą im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w rodzimym terenie stanowi wysoce przystępna do kupienia, często praktycznie od ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie cudzoziemców jest popularne, i ludzie z Ukrainy zaliczani są za rzetelnych pracowników, którzy wiedzą się na wielu zajęciach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje i dobrze wykształconych Ukraińców, którzy w rodzimym świata podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą mieć na skuteczniejsze zarobki niż na Ukrainie, i do ostatniego benefity społeczne i łatwe życie. Napięta pozycja na Ukrainie sprawia, że szanse na praktykę w ostatnim terenu są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą jednak znaleźć znacznie lepszą pozycję, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas jasna i stanowisk pracy właściwie nie zabraknie.

Agencja pracy Chociwel tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności połączone z zatrudnianiem Ukraińców. Podstawy też w 2018 roku na szczęście zostały uproszczone. Pracodawca musi zarejestrować oświadczenie o zamiarze zatrudnienia człowieka z Ukrainy, w znaczącym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej ceny od 2018 roku ma ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą korzystać wizy, które będą uprawniały ich do roboty w regionie. Dopiero po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z mieszkańcem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę jedynie na wyznaczony czas, natomiast nie na pewne. Pracę sezonową Ukrainiec może przyjąć na poziom 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po ostatnim okresie wymaga się starać o nowe zezwolenie.

Agencja pracy Chociwel tel. 533 024 116

Leasing gości z Ukrainy

Ogromne zapotrzebowanie na ludzi sprawia, że niejedna organizacja pracy angażuje się procedurą określaną jako leasing gości z Ukrainy. Dzięki temu sporo pracodawców nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem wykorzystuje się organizacja pracy – https://www.europework.pl/, jaka tworzy na gruncie całego świecie. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, zgodnie z preferencjami pracodawców. Dzięki temu w przejrzysty i najbardziej szybki sposób można zdobyć nowych gości z Ukrainy, bez potrzeb prowadzenia skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy pomaga więcej w załatwianiu formie i minimalizuje je do minimum. Pobiera za to niskie prowizje, które przejawiają się dla właścicieli całkiem przystępną opcją. Co ważne, i sami Ukraińcy są zadowoleni z pomocy agencji, która poszukuje dla nich przełożonych i negocjuje doskonałe warunki. Dzięki temuż nie muszą oni poszukiwać zatrudnienia samodzielnie, szczególnie jeśli obejmuje ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest jeszcze wyższe, dlatego leasing gości z Ukrainy na niechybnie będzie się nadal prężnie rozwijał.

Agencja pracy Chociwel tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments